ASOM 2023 - Knock Out Semi Final
Ghent 19.8.2023
ASOM
Last updated: 19.08.2023 16:28:51
AFTER photo Finish examination
W_SF1
W_SF2
W_SF3
M_SF1
M_SF2
M_SF3
Total
W_SF1
2010m (6)
[H:]M:S
min/km
1.
Emma BJESSMO
SWE
IFK Lidingö
08:19
4'08"
2.
Deborah STADLER
SUI
Swiss Team
08:20
4'09"
+0:01
3.
Tereza JANOSIKOVA
CZE
Suunta Jyväskylä (Finland)
08:27
4'12"
+0:08
4.
Laura ROBERTSON
NZL
South Yorkshire Orienteers (New Zealand)
08:36
4'17"
+0:17
5.
Oda SCHEELE
NOR
Team Norway
08:55
4'26"
+0:36
6.
Sofie BACHMANN
SUI
Swiss Team
08:58
4'28"
+0:39
Top
W_SF2
2010m (6)
[H:]M:S
min/km
1.
Emma Louise ARNESEN
NOR
Team Norway
08:30
4'14"
2.
Victoria HÆSTAD BJØRNSTAD
NOR
Team Norway
08:31
4'14"
+0:01
3.
Cécile CALANDRY
FRA
7404AR ASO
08:32
4'15"
+0:02
4.
Ylvi KASTNER
AUT
Naturfreunde Wien
08:34
4'16"
+0:04
5.
Leonore WINKLER
GER
Orienteering Germany
08:39
4'18"
+0:09
Nea SHINGLER
AUS
Big Foot Orienteers (Australia)
08:39
4'18"
+0:09
Top
W_SF3
2010m (6)
[H:]M:S
min/km
1.
Nerea GONZÁLEZ PEÑA
ESP
Toledo Orientación (Spain)
08:08
4'03"
2.
Tilda JOHANSSON
SWE
Bækkelagets SK
08:09
4'03"
+0:01
3.
Eline GEMPERLE
SUI
Swiss Team
08:10
4'04"
+0:02
4.
Martina RUCH
SUI
Swiss Team
08:15
4'06"
+0:07
5.
Ana Isabel TOLEDO NAVARRO
ESP
HALDEN SK (Norway)
08:19
4'08"
+0:11
6.
Chloe POTTER
GBR
SYO (UK)
08:27
4'12"
+0:19
Top
M_SF1
2320m (7)
[H:]M:S
min/km
1.
Cornelius BJORK
NOR
Team Norway
07:49
3'22"
2.
Jorgen BAKLID
NOR
NTNUI
07:50
3'23"
+0:01
3.
Fabian AEBERSOLD
SUI
Ol.Biel.Seeland
07:59
3'26"
+0:10
4.
Peter HODKINSON
GBR
IFK Lidingö
08:09
3'31"
+0:20
Timo SUTER
SUI
Swiss Team
08:09
3'31"
+0:20
6.
Sigurd PAULSEN VIE
NOR
NTNUI
08:20
3'36"
+0:31
7.
Antoine BECAERT
FRA
7404AR ASO
08:45
3'46"
+0:56
Top
M_SF2
2320m (6)
[H:]M:S
min/km
1.
Andreas Bock BJØRNSEN
DEN
Pan Aarhus OK
07:47
3'21"
2.
Tuomas HEIKKILA
FIN
Helsingin Suunnistajat
07:52
3'23"
+0:05
3.
Adrien DELENNE
FRA
1307PZ ACA AIX EN PROVENCE
08:01
3'27"
+0:14
4.
Francesco MARIANI
ITA
OK Pan-Kristianstad
08:11
3'32"
+0:24
5.
Guilhem VEROVE
FRA
5907HF T.A.D.
08:18
3'35"
+0:31
6.
Colin KOLBE
GER
Orienteering Germany
11:38
5'01"
+3:51
Top
M_SF3
2320m (6)
[H:]M:S
min/km
1.
Yannick MICHIELS
BEL
Antwerp Orienteers
07:51
3'23"
2.
Ulrik ASTRUP ARNESEN
NOR
NTNUI
07:52
3'23"
+0:01
3.
Anselm REICHENBACH
GER
NTNUI
07:53
3'24"
+0:02
4.
Oskar ANDRÉN
SWE
Team Norway
07:55
3'25"
+0:04
5.
Tim ROBERTSON
NZL
Koovee
08:04
3'29"
+0:13
6.
Mats EIDSMO
NOR
Team Norway
08:31
3'40"
+0:40
Top
Total
Team Norway
6
Swiss Team
5
NTNUI
4
7404AR ASO
2
IFK Lidingö
2
Orienteering Germany
2
1307PZ ACA AIX EN PROVENCE
1
5907HF T.A.D.
1
Antwerp Orienteers
1
Big Foot Orienteers (Australia)
1
Bækkelagets SK
1
HALDEN SK (Norway)
1
Helsingin Suunnistajat
1
Koovee
1
Naturfreunde Wien
1
OK Pan-Kristianstad
1
Ol.Biel.Seeland
1
Pan Aarhus OK
1
SYO (UK)
1
South Yorkshire Orienteers (New Zealand)
1
Suunta Jyväskylä (Finland)
1
Toledo Orientación (Spain)
1
Total: 37